Kullanım Sözleşmesi: Son Kullanıcı Sözleşmesi, İptal İade Kuralları

 
SON KULLANICI SÖZLEŞMESİ

TAŞIMA VE HİZMET SÖZLEŞMESİ 

İşbu sözleşme de adı geçen İlgili Havayolu Seyahat Firması yolcu ve/veya kargo taşıma işini fiili olarak gerçekleştirilecek olan Firmayı belirler. Bu firma bilet işlemleri sırasında müşteri tarafından belirlenmektedir.

MemleketeBilet.com üzerinden biletinizi satın alırken tüm bilgileri (isim, TC Kimlik no vb.) doğru girmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde doğacak aksaklıklardan dolayı MemleketeBilet.com ve İlgili Otobüs veya Havayolu Firması sorumlu tutulamaz. Bu sözleşme ile beraber MemleketeBilet.com kullanılırken gelen uyarıları da müşteri dikkate almak mecburiyetindedir.

Biletinizi satın almadan önce lütfen sefer bilgilerini dikkatlice kontrol ediniz. Bilet iadesi sadece belirlenen kurallar çerçevesinde yapılabilmektedir.

Seferler sırasında meydana gelebilecek her türlü kaza, mal veya can kaybı gibi durumlardan İlgili Seyahat Firması sorumludur. MemleketeBilet.com, sefer sırasında oluşacak herhangi bir ihmal veya kusurdan dolayı sorumlu tutulamaz. MemleketeBilet.com’ dan bilet alanlar bu şartı peşinen ve gayrikabili rücu olarak kabul etmiş sayılır.

Alınan Bilet üzerinde yazılı Tarih/Saat ve Güzergah için geçerlidir. Üzerinde yazılı gün ve saatte kullanılmayan bilet geçersiz sayılır. Her taşıyıcı firma sadece belirli bir ağırlıkta bagaj almaktadır. Fazla bagaj için taşıyıcı firma ek taşıma ücreti alabilir. Bilet gösterilip, fiş alınarak bagaja verilen eşyanın idari ve adli makamlarda yapılacak muayenelerinde doğacak cezai mesuliyet bagaj sahibine aittir.

Her halükarda MemleketeBilet.com’ ten, İlgili havayolu Seyahat Firmaları tarafından verilen hizmetler için bilet alanlar ve bu biletler ile seyahat edenler gerek İlgili Havayolu Seyahat Firmaları tarafından kamuya ilan edilmiş, gerekse MemleketeBilet.com tarafından belirlenen taşıma ve hizmet sözleşmelerini kabul etmiş sayılırlar.

Bu sözleşmeyi kabul etmekle üyelik hesabınız ile yada üye olmadan www.MemleketeBilet.com.com web sitesi üzerinden yaptığınız / yapacağınız işlemler sebebiyle, kredi kartı hamilinin herhangi bir itirazı vuku bulduğu takdirde, MemleketeBilet.com.com yönetimi'nin bu itiraz nedeni ile uğradığı tüm zararı ilk talep üzerine hiçbir ihtar ve hüküm tesisine gerek kalmaksızın karşılayacağınızı, aksi halde aleyhinize yapılacak yasal takip neticesinde tüm sorumluluğun şahsınıza ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırsınız.

Türk Hava Yolları için Genel Kurallar

1. MemleketeBilet.com üzerinden yapacağınız işlemlerde bir defada sadece 4 yolcu için işlem yapılabilmektedir.

2. MemleketeBilet.com üzerinden tek başına çocuk ve bebek rezervasyonu yapılamaz.

3. Web sitemiz üzerinden rezervasyon hizmeti sadece Milpara programına üye olan ve belirli bir limitte sitemiz üzerinden bilet alımı yapmış olan yolcularımıza sunulmaktadır. Bu üyelerimiz sefer tarihinden belirli bir süre önce alınmak şartı ile rezervasyon yapabilirler. Rezervasyonlarınızı yine sitemiz üzerinden, çağrı merkezimizden yada ya da ofislerimizden satışa çevirebilirsiniz.

4. Süresi biten rezervasyonlarınız THY tarafından otomatik olarak iptal edilmektedir.

5. MemleketeBilet.com üzerinden yaptığınız rezervasyon ve bilet alımı işlemlerinize ait detayları İşlemlerim linkine tıklayarak daha sonra görebilirsiniz. İptal edilen işlemler sitede Pasif olarak gözükmektedir.

6. Sitemiz üzerinden Çocuk ve Bebek bileti alabilirsiniz. Bu biletlerin alınabilmesi için yanlarında mutlaka bir yetişkin biletinin de alınıyor olması gerekmektedir. İndirimli biletten yararlanacak olan bebekler yolculuk esnasında 2 yaşından, çocuklar ise 12 yaşından gün almamış olmalıdır. Uçuş öncesinde bu yolcuların doğum tarihlerini belgelemeleri gerekmektedir. Bu kurallara uyulmaması durumunda ilgili havayolu şirketi yolcuyu kabul etmeme ve iadeyi geçersiz kılma hakkına sahiptir.

7. MemleketeBilet.com üzerinden alınan biletlere ait değişiklikler kurallar çerçevesinde sadece ofislerimizden, Çağrı merkezimizden, 444 0 849 Thy Çağrı Merkezinden, yada THY satış ofislerinden yapılabilmektedir. Sitemiz üzerinden opsiyonlu rezervasyonlarınızı iptal edebilirsiniz.

8. Bilet alım işlemini kabul ettiğinizde bilet tutarı, vergi ve tüm diğer masraflar ödeme için kullanılan kredi kartından tahsil edilecektir. Ödeme işleminde kullanılan kredi kartı sahibinin seyahat edecek yolculardan biri olması gerekmemektedir.İptal ve İade Şartları

1. MemleketeBilet.com üzerinden alınan THY ve Anadolu Jet iç hat biletlerini, MemleketeBilet.com çağrı merkezi üzerinden veya THY çağrı merkezinden iptal ettirebilirsiniz. Web sitemiz üzerinden bilet iptal işlemi yapılamamaktadır.

2. Biletinizi iptal ettirmek istediğinizde lütfen aşağıdaki kurallara dikkat ediniz.

• G Sınıfı ve O sınıfı ücretleri hariç diğer sınıflarda alınan bilet, uçuştan 12 saat den daha az kala iptal edilir ise bilet bedelinin %30 'u ceza olarak kesilir.

• G Sınıfı ve O sınıfı ücretlerinde uçuş öncesi ve uçuş sonrasında iptal ve iade ile rezervasyon ve parkur değişikliğine izin verilmemektedir.

* THY ‘nın Sabiha Gökçen çıkışlı biletlerinde G sınıfına kesilen biletlerin hiçbir şekilde iptal, iade ve değişikliğine izin verilmemektedir.

* Uçuştan sonra bilet iadesi yapılamamaktadır.

Türk Havayolları ve/veya Anadolu Jet değişiklik ve iptal şartlarında farklı uygulama başlattığı takdirde ilgili taşıyıcı firmaların güncel uygulamaları dikkate alınır.

3. Bilet iade işlemleri sadece MemleketeBilet.com çağrı merkezi üzerinden yapılacak olup, satın alınan biletlerde iade ve iptal ceza bedeli, yukarıda belirtmiş olduğumuz iptal kuralları saatine uygun olarak yapılabilir.

4. MemleketeBilet.com üzerinden yapılan ödemelerde, iadesi mümkün olan biletlerin, iade işlemleri sadece bilet satın alma işlemlerinde kullanılan kredi kartına yapılır.

5. Bilet satış sırasında tahsil edilen Servis Ücreti iade edilmez., İade işlemlerinde ayrıca Servis Ücreti alınmamaktadır.

6. İptal işleminizi Türk Hava Yolları’ndan yaptırmışsanız, takip eden ilk iş gününde MemleketeBilet.com çağrı merkezine iade işleminin başlatılabilmesi için talepte bulununuz.

7. MemleketeBilet.com ve diğer satış kanallarından yapılan tüm rezervasyonlar Türk Havayolları sistemi tarafından otomatik olarak kontrol edilmektedir. Bir yolcunun, aynı gün içerisinde, aynı uçuş noktasına birden çok sefere rezervasyon yapması yasaktır. Rezervasyon kuralları gereği mükerrer olduğu tespit edilen rezervasyonlardan sadece bir tanesi geçerli olacak, bunun dışındaki tüm kayıtlarınız haber verilmeksizin iptal edilecektir. Lütfen mükerrer rezervasyon yapmamaya özen gösteriniz.

8. Bilet iadesi ile ilgili olarak Tüketiciyi Koruma Kanunu maddeleri geçerli değildir. Bilet iadesi konusunda ilgili havayolu şirketinin iade hakkındaki kuralları geçerlidir.

Türk Hava Yolları Bilet Satış Servis Ücreti

1. Biletini, MemleketeBilet.com üzerinden satın alan kişilere, ücret kuralları çerçevesinde yapılacak biletleme işlemleri için en fazla Türk Havayolları ofisleri tarafından uygulanan Servis Ücreti Bedeli tahsil edilmektedir.
2. Bilet iade işlemlerinde Servis Ücreti Bedeli iade edilmemekle birlikte, bilet iade işlemi için ayrı bir Servis Ücreti de tahsil edilmeyecektir.
3. Bebek indirimi dışındaki diğer tüm indirimli biletlerden Biletleme Servis Ücreti tahsil edilmektedir..
4. Aktarmalı uçuşlarda uzun sektörün Biletleme Servis Ücreti geçerli olacaktır.
5. Biletlemeler de parkur bazında ücret sınıflarının değişmesi halinde, en yüksek ücret sınıfına göre Biletleme Servis Ücreti alınacaktır.
6. Türk Hava Yolları uygulamakta olduğu ücretleri, haber vermeden değiştirebilir. Rezervasyonunuzu yaptırmış olmanıza rağmen, biletinizin satın alım sürecinden önce olabilecek fiyat artışları ve devletin vergi oranlarında yapacağı yeni uygulamalar, zamlar ya da yeni kararları, MemleketeBilet.com’ ın satış sistemi dışındaki sebeplerden oluşacak fiyat farklarını MemleketeBilet.com karşılamakla yükümlü değildir.


Anadolu Jet Genel Kurallar

1. Anadolu Jet uçuşlarının G/cl ve O/cl ücretlerinde rezervasyon yapıldıktan sonra 24 saat içinde biletleme kuralı bulunmaktadır. Bu kural doğrultusunda, bu süre içinde bilet düzenlenmezse, bilet sistem tarafından otomatik olarak iptal edilmektedir.

2. Uçuşa 3 gün kalana kadara yapılan rezervasyonlara 24 saat opsiyon verilir. Uçuşa 3 gün veya daha az zaman varsa en fazla 5 saatlik bir rezervasyon opsiyonu verilir.

3. Opsiyon verilirken çalışma saatleri, haftasonu ve tatiller dikkate alınmamaktadır..

4. Uçuş sektörlerinde THY ile Anadolu Jet varsa opsiyonda Anadolu Jet’in kuralları uygulanır.

5. O ve G sınıfı biletler de iade ve tarih değişikliğine izin verilmez.

6. Anadolu Jet iç hat uçuşlarında serbest bagaj hakkı kişi başına 15 kg olarak, fazla bagaj ücreti kg başına 3,00.-TRY olarak uygulanmaktadır.

7. THY ve Anadolu Jet transferli seyahatlerde fazla bagaj ücreti için THY uygulama ve seviyeleri geçerli olacaktır.

8. Anadolu Jet iç hat uçuşları için açık bilet düzenlenmemektedir.

9. THY ve Anadolu Jet aktarmalı iç hat seyahatlerde yolcu bileti THY ücret kurallarına göre düzenlenmektedir.

10. THY ve Anadolu Jet seferlerinden veya sadece Anadolu Jet seferlerinden oluşan duraklamalı iç hat seyahatlerde, her bir sektör kendi kurallarına göre işlem görmektedir.